Náhrdelník Cube simple

O produktu

design: Karla Olšáková

materiál: stříbro Ag 925/1000, nerezová ocel

 

Velmi elegantní náhrdelník z kolekce Cube je vyrobený ze stříbra a ručně leštěný do vysokého lesku. Základem komponentu je jeden čtverec a stříbrná trubička. Tvarově vynikne čistá linie a přesná geometrie zpracování. Náhrdelník je se zapínáním, které nenarušuje strukturu. Je kvělou volbou k jakémukoli outfitu od každodenních po slavností.

V kolekci Cube zkoumají a rozvíjejí Karla&Rudy možnosti krychle, její struktury i způsoby rozkladu. Minimalistické hříčky dále zásadním způsobem obohacují v některých variantách o kinetický prvek, díky němuž získávají kompozice na variabilitě. 

6 200 Kč
Na dotaz

O autorce

Karla Olšáková se ve své tvorbě soustředí na architektonické pojetí svých šperků. Vyjadřuje se pomocí geometrického jazyka kombinovaného s kinetickými prvky a architektonickými principy. Čistá, diskrétní a rafinovaná, to je charakteristika její tvorby. Jádrem je zkoumání intimní poezie šperků. Tvoří i z netradičních materiálů, jako je dřevo, dýha, guma, beton nebo břidlice.

Absolvovala v ateliéru K.O.V. na pražské UMPRUM pod vedením Evy Eisler, poté založila svou značku šperků, se kterou byla oceněna řadou cen. Její kolekce jsou nyní součástí stálých sbírek ve Vídni, Hamburku, New York, Bratislavě nebo v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

 

Jméno značky: Karla Olšáková
Kategorie: DESIGNÉŘI
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH