Ryba lithyalin malá 02

O technologii

Technologicky asi nejcennější inovací firmy Glassbor je znovuobjevení lithyalinu. Je to sklo, velmi podobné mramoru a byla to první věc, kterou na sebe tehdeší svět upozornil Bedřich Egermann. Při svých inovativních pokusech se snažil o využití dávno zapomenuté techniky lazurování a při té příležitosti se ukázalo, že tehdy tavené nehomogenní (nezamíchané) sklo reaguje barevně odlišně na z lazury přijímané ionty v místech, kde bylo odbroušeno. Tím bylo dosaženo mramorového efektu, který byl v každém výrobku originálem. Tuto techniku se snažily pozdější generace technologů přivést znovu k životu, ale bez zjevných úspěchů. Dnes vyrábíme dobové poháry, moderní vázy nebo i kachle určené pro interiér (např. koupelny)

O značce

Severní Čechy jsou oblastí, kde se nepřetržitě vyrábí sklo již od středověku. Bohatá řemeslná a výtvarná minulost dodnes inspiruje zdejší sklářské odborníky a vyzývá je k pokračování v této tradici i k novým objevům.
Společnost Glassbor CZ s.r.o. byla založena v roce 1994. Produkce firmy je založena na unikátní technologii zušlechťování skla pocházející v moderních dějinách právě z Nového Boru – lazurování. To je spojeno s broušením a rytím skla na řemeslné i umělecké úrovni. Pracovníci firmy ale využívají i široké spektrum dalších dekoračních technik, které tato Borská oblast za staletí nakumulovala a jež jsou jejím nejcenějším potenciálem.

2 600 Kč
Skladem (1 ks)

Popis produktu není dostupný

Jméno značky: Glassbor
Kategorie: DESIGNÉŘI

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH