Ryba lithyalin střední 02

O technologii

Technologicky asi nejcennější inovací firmy Glassbor je znovuobjevení lithyalinu. Je to sklo, velmi podobné mramoru a byla to první věc, kterou na sebe tehdeší svět upozornil Bedřich Egermann. Při svých inovativních pokusech se snažil o využití dávno zapomenuté techniky lazurování a při té příležitosti se ukázalo, že tehdy tavené nehomogenní (nezamíchané) sklo reaguje barevně odlišně na z lazury přijímané ionty v místech, kde bylo odbroušeno. Tím bylo dosaženo mramorového efektu, který byl v každém výrobku originálem. Tuto techniku se snažily pozdější generace technologů přivést znovu k životu, ale bez zjevných úspěchů. Dnes vyrábíme dobové poháry, moderní vázy nebo i kachle určené pro interiér (např. koupelny)

O značce

Severní Čechy jsou oblastí, kde se nepřetržitě vyrábí sklo již od středověku. Bohatá řemeslná a výtvarná minulost dodnes inspiruje zdejší sklářské odborníky a vyzývá je k pokračování v této tradici i k novým objevům.
Společnost Glassbor CZ s.r.o. byla založena v roce 1994. Produkce firmy je založena na unikátní technologii zušlechťování skla pocházející v moderních dějinách právě z Nového Boru – lazurování. To je spojeno s broušením a rytím skla na řemeslné i umělecké úrovni. Pracovníci firmy ale využívají i široké spektrum dalších dekoračních technik, které tato Borská oblast za staletí nakumulovala a jež jsou jejím nejcenějším potenciálem.

5 800 Kč
Skladem (1 ks)

Popis produktu není dostupný

Jméno značky: Glassbor
Kategorie: DESIGNÉŘI

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
ENGLISH

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení