Hände hoch! svícen

design: Jakub Berdych Karpelis

2016, porcelán, mosaz

Hände hoch čili ruce vzhůru je kolekce užitých domácích objektů, svícnů, toaletního zrcadla, podnosu, která pokračuje sérií stolních i nástěnných světel. Porcelánové ruce tu na prsteníčku žonglují s podnosem nebo nastavují zracdlo, v případě svícnu může majitel definovat vzkaz počtem svíček. Kolekce odkazuje na estetiku zaniklého světa klaunů a eskamotérů z cirkusového prostředí obrazů Františka Tichého.

rozměry: 12x32 cm

/

2016, porcelaine, brass

Hände hoch – hands up – is a collection for the home that includes a candlestick, a table mirror and a tray, and continues with a series of table and wall lamps. These hands juggle with a tray or hold up a mirror, and the candlestick can define various messages depending on the number of candles used. The collection draws on the aesthetics of the vanished world of circus clowns and magicians from František Tichý’s paintings.

measurements: 12x32 cm

/

Jakub Berdych Karpelis, spoluzakladatel studia Qubus, se od jeho vzniku v roce 2002 věnuje především konceptuální tvorbě v tradičních českých materiálech, jako je sklo a porcelán. Pod značkou Qubus vznikla celá řada dnes již ikonických designových produktů, kolekcí a děl. Od roku 2008 je uměleckým ředitelem galerijního obchodu Dox by Qubus v galerii DOX.

 

22 000 Kč
Skladem (1 pcs)

No product's description available

Brand name: Qubus
Category: porcelain

Be the first who will post an article to this item!

Add a comment
Do not fill out this field: