Unlimited Vase

o produktu

design: Maxim Velčovský

2002, váza, porcelán

Váza s tradičně oceňovaným rotačním tvarem odvozeným od sériové výroby představuje příspěvek k diskusi na téma zmetků a superkvality, kterou je možné převést na jakoukoliv oblast elitářské lidské existence. Maxim Velčovský se na protest rozhodl jít cestou sabotáže za přirozenou krásu, osvobození od diktátu dokonalosti a estetické zhodnocení defektů. Ambivalentní vnímání je vyjádřeno i zdobnými prvky. Brutálně vytvořený dekorativní otvor pro jednu květinu pod hrdlem vázy je dekorem i inženýrsky přesně definovaná technická značka pro maximální naplnění vodou. Produkt byl součástí diplomové práce.

o designérovi

Maxim Velčovský (1976) je jedním z nejvýraznějších současných českých designérů. Jeho práce rezonuje i v mezinárodním kontextu. Absolvoval UMPRUM v Praze, kde v současnosti vede ateliér keramiky a porcelánu. V roce 2002 spoluzakládal studio Qubus, které v českém prostředí sehrálo významnou roli v popularizaci designu směrem k veřejnosti. Je iniciační postavou "nové vlny" českého designu. Jeho práce jsou zastoupeny např. v pražském UPM, Victoria & Albert Museu v Londýně, Neue Sammlung v Mnichově nebo Design Museu v Lausanne. Nyní působí jako art-direktor firmy Lasvit.

 

2 580 Kč
Na dotaz

Značku Qubus založil r. 2002 Jakub Berdych spolu s Maximem Velčovským a ve stejném roce otevřeli stejnojmenný obchod s designem, který vznikl s myšlenkou prezentovat český současný a konceptuální design s vtipem a netradičně. Pod značkou Qubus vznikla celá řada dnes již ikonických designových produktů, kolekcí a děl. Produkty Qubus jsou charakteristické svým humorem a hledáním nových významů a kontextů.

Jméno značky: Qubus
Kategorie: PORCELÁN
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
ENGLISH