Malý talířek 17 cm

O Produktu

design: Elvira Demerdzhy

materiál: kamenina se skleněnou glazurou

průměr: 17 cm

Každý kousek je ručně točený na hrnčířském kruhu a jedinečným originálem.

PÉČE O VÝROBEK

Kameninová hlína má žáruvzdorné vlastnosti, to znamená, že výrobky lze zahřívat v troubě (používají se k ohřívání pokrmů, pečení apod.), keramika však nemá ráda tepelné šoky (náhlé změny teploty), tzn., že pokud je výrobek horký, nevkládejte do něj / nesypte do něj nic velmi studeného apod.

Nedoporučuje se mýt v myčce nádobí. K mytí nádobí nepoužívejte žádné látky obsahující chlór. Při častém mytí kusů v myčce nádobí se barva střepu (části výrobku nepokryté glazurou) postupně vymývá a blíží se své přirozené hliněné barvě - béžové.

 

880 Kč
Skladem (2 ks)

O značce

Keramika Demerdzy se zrodila z nekonečné inspirace krymskou přírodou - strmými zelenými kopci, hlubokým modrým stínem Černého moře, větrnými stepmi s barevnými květy a tančící trávou. Myšlenka demerdzské keramiky souvisí také s některými politicko-historickými událostmi v Ukrajině. V době, kdy byl Krym anektován, už tam autorka Elvira Demerdzy nemohla trvale žít, a tím, že vytvářela keramiku z kameninové hlíny, pocítila spojení se svým domovem a přírodou, kde vyrůstala. Nasměrovat tuto krásu do něčeho hmatatelného, co se může stát i součástí vašeho domova. Každý kousek se z radostné vzpomínky zhmotní v něco skutečného ve vaší kuchyni.

 

 

Jméno značky: Demerdzy ceramics
Kategorie: STOLOVÁNÍ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH