Sleva 23% na značku Qubus od 18.6. do 23.6.2024!

Hrnek Franz Kafka 100

Hrnek Franz Kafka 100
650 Kč –23 %

O produktu

design: Jakub Berdych Karpelis & Silvie Luběnová, 2024

materiál: porcelán, sítotisková ilustrace, ručně malované uši

rozměry: 10 x 7 cm

objem 300 ml

Limitovaná edice „ušatých hrnků“ vznikla při příležitosti výročí 100. let od úmrtí spisovatele Franze Kafky. Ušatý hrnek s věrnou podobiznou Franze Kafky pro Qubus navrhnul Jakub Berdych Karpelis ve spolupráci s ilustrátorkou Silvií Luběnovou (maestrokatastrof). Štíhlou siluetu doplnili o dvě uši a na slavnou portrétní fotografii domalovali růžová líčka. Co spojuje značku Qubus s Franzem Kafkou? Genius loci Starého Města pražského: Kafka se, stejně jako Qubus, narodil zanechal stopu na Starém Městě pražském. Cestou po stopách Franze Kafky nelze showroom Qubus v Rámové ulici minout.

Tvorba Franze Kafky byla inspirací pro ojedinělý porcelánový objekt Jakuba Berdycha Karpelise s názvem Kafkanistán (2008).

  

o AUTORECH

Silvie Luběnová (1977, Kroměříž) je keramička, ilustrátorka, restaurátorka papíru a mistryně Kintsugi. Prvni dva obory sfúzovala a pod značkou maestrokatastrof Silvie vyrábí unikátní porcelánové kousky. Práce s porcelánem ji vedla k založení další značky Live Longer. Spolu s kolegyní a šperkařkou Adélou Fejtkovou vrací život rozbitým či poškozeným kouskům. Silvie v současné době dokončuje studia restaurování na pražské Hellichově škole, pracuje v Národní Archivu a ve svém ateliéru a po absolutoriu rezidence v Kjótu v roce 2023 je držitelkou licence Hon Kintsugi mistr.

Jakub Berdych Karpelis (*1971, Praha) je spoluzakladatelem značky Qubus (*2002), které je současně prvním kamenným design shopem s vlastní produkcí v ČR a jedním z nejznámějších českých designových studií (nejen) v ČR. Absolvent Střední uměleckoprůmyslové sochařské a kamenické školy v Hořicích se od roku 2002 se věnuje především konceptuální tvorbě s tradičními materiály, jako je kámen, sklo a porcelán. Je tvůrcem ucelených kolekcí a produktů, které se dostaly do nabídky Moss Gallery New York nebo Mint Gallery London. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě muzejních i soukromých sbírek v ČR i v zahraničí. Je držitelem i autorem vzhledu několika cen. Od roku 2009 je šéfdesignérem značky Qubus, pod kterou spolupracuje s kurátory, umělci, designéry a architekty, které zve ke spolupráci. V roce 2008 založil galerijní obchod DOX by Qubus (DbQ) v prostorách Centra současného umění DOX v Praze, kde působí jako art director.

650 Kč –23 % 500 Kč 413,22 Kč bez DPH
Skladem (164 ks)

O značce

Značku Qubus založil r. 2002 Jakub Berdych Karpelis spolu s Maximem Velčovským a ve stejném roce otevřeli v Praze na Starém městě stejnojmenný kamenný obchod s designem jako vůbec první design shop v ČR. Hlavní myšlenkou a motivací Qubusu je navrhovat, vyrábět a prezentovat český současný a konceptuální design s vtipem a netradičně. Pod značkou Qubus vznikla celá řada dnes již ikonických designových produktů, kolekcí a děl a značka Qubus, ve své době první na trhu, se za 20 let svého působení stala jedním z nejpopulárnějších designových studií v ČR. Produkty Qubus jsou charakteristické svým humorem a hledáním nových významů a kontextů.

Designéři Qubusu nejčastěji pracují s tradičními českými materiály – sklem či porcelánem a jejich poznávacím znamením je humorná hra s tvaroslovím i funkcí. V produktech Qubusu se potkává středoevropský sarkasmus s komentáři světa kolem nás. Reagují na životní styl, zrcadlí předsudky a reflektují kulturní a společenská témata i trendy.

Mezi produkty portfolia značky Qubus najdeme luxusní i každodenní kousky, které formují vkus a posouvají jeho hranice. Kromě konceptuálního a produktového designu realizuje studio také projekty v oblasti interiérů, architektury a volného umění Jakuba Berdycha Karpelise a dalších umělců, které zve ke spolupráci. 

Jméno značky: Qubus
Kategorie: KAFKA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH