O nás

Dox by Qubus je kurátorovaný galerijní obchod v DOX Centru Současného umění s výběrem toho nejlepšího ze současného českého designu a konceptuální tvorby.

Pod oficiálním názvem DOX by Qubus jej v roce 2008 představil designér Jakub Berdych. V minimalistických prostorách budovy holešovického Centra současného umění DOX architekta Ivana Kroupy se na jednom místě koncentruje práce zásadních designérských ikon českého skla, porcelánu a šperku. Interiér vybavený výstavním mobiliářem podle návrhu studia Qubus zapadá do charakteru celé budovy svou jednoduchostí, díky které se vystavené objekty stávají solitéry strhujícími pozornost.

Už během své krátké existence získal nejvyšší dosažitelné ocenění ve svém oboru. Akademie designu udělila tomuto projektu ocenění v rámci předávání cen Czech Grand Design Awards 2008 titul ‚‚Obchod roku‘‘. Pro studio Qubus je to již druhá trofej. V roce 2006 získalo stejné ocenění za obchod Qubus v Rámové ulici, který už od roku 2002 poskytuje prostor české tvorbě a designu.

Prostory designshopu jsou samozřejmě také určeny dílčím výstavám designérů i studentům designu. Výstavy jsou zdarma a vstup do designshopu je také zdarma – není třeba mít vstupenku do DOXu.

 

 

893834_394077890690409_161875691_o

 

Zpět do obchodu
ENGLISH