Od 1. 5. máme novou otevírací dobu: úterý - neděle: 11:00 - 19:00

Unlimited Vase

o produktu

design: Maxim Velčovský

2002, váza, porcelán

Prostřelená váza se po 20 letech v několika kusech vrací na trh. Tato váza je manifestem a příspěvkem k diskusi na téma zmetků a superkvality, kterou je možné převést na jakoukoliv oblast každodennosti. Maxim Velčovský se na protest rozhodl jít cestou sabotáže dokonalosti a přirozené krásy, cestou osvobození se od diktátu dokonalosti a estetického zhodnocení defektu. Ambivalentní vnímání zdánlivé nedokonalosti je podpořeno zdobnými prvky. Brutálně působící dekorativní otvor pro jednu květinu protržený hrdlem vázy je dekorem i inženýrsky přesně definovanou technickou značkou pro maximální objem vody. Tento produkt byl součástí diplomové práce Maxima Velčovského a již dnes jej lze považovat za sběratelský kus. 

o designérovi

Maxim Velčovský (1976) je jedním z nejvýraznějších současných českých designérů. Jeho práce rezonuje i v mezinárodním kontextu. Absolvoval UMPRUM v Praze, kde v současnosti vede ateliér keramiky a porcelánu. V roce 2002 spoluzakládal studio Qubus, které v českém prostředí sehrálo významnou roli v popularizaci designu směrem k veřejnosti. Je iniciační postavou "nové vlny" českého designu. Jeho práce jsou zastoupeny např. v pražském UPM, Victoria & Albert Museu v Londýně, Neue Sammlung v Mnichově nebo Design Museu v Lausanne. Nyní působí jako art-direktor firmy Lasvit.

 

5 800 Kč 4 793,39 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

O značce

Značku Qubus založil r. 2002 Jakub Berdych spolu s Maximem Velčovským a ve stejném roce otevřeli stejnojmenný obchod s designem, který vznikl s myšlenkou prezentovat český současný a konceptuální design s vtipem a netradičně. Pod značkou Qubus vznikla celá řada dnes již ikonických designových produktů, kolekcí a děl. Produkty Qubus jsou charakteristické svým humorem a hledáním nových významů a kontextů.

Jméno značky: Qubus
Kategorie: Qubus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH