Otevírací doba: úterý - neděle: 11:00 -19:00

Náhrdelník Twisted Circles 03

O produktu

design: Jiří Šibor

V kolekci Twisted Circles se Jiří Šibor zabývá možnostmi přerušených kružnic v prostoru. Z dělených, spirálovitě napnutých a následně spojených kruhů vytváří „skorokoule“, jež se vyznačují nepravidelnou konstrukcí s vnitřní tenzí, ktréré mohou připomínat model atomu nebo dráhy kosmických těles. Díky úmyslně neuzavřené koncepci je dána možnost náhodě. Výsledkem je obtížně geometricky definovatelná struktura.

Kruh, z jehož podstaty díla vznikala, může být nahlížen jako symbol nekonečnosti. Jeho proměna a fixace do třídimensionálního provedení se stává subtilním náznakem k pochopení komplexního modelu universa.

materiál: nerez ocel, ručně nýtováno

délka: 520 mm

průměr kruhů: 35-55 mm 

Ručně vytvořený originální neopakovatelný šperk.

 
 
 
 
21500
 
38 700 Kč 31 983,47 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

O autorovi

iří Šibor je současný český šperkař vystavující ve světových muzeích jako je Museum of Arts and Design New-York nebo Museum of Fine Arts, Houston, USA pochází z Brna, kde žije a pracuje. Předpokladem pro jeho tvorbu je profesionální znalost technologie opracování kovů a praktické zkušenosti v tomto oboru. Jeho geometricky artikulované šperky podtrhují krásu klasických materiálů, jako je nerez ocel, čiré i barevné sklo. 

Jméno značky: Jiří Šibor
Kategorie: DESIGNÉŘI

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH