Sleva 23% na značku Qubus od 18.6. do 23.6.2024!

Váza Léto 1926

O produktu

autor: Anna Polanská

rok vzniku: 2018

Tato vysoká váza z ručně foukaného a broušeného skla je inspirována studiem změny režimu a vzpomínkami na Českou republiku v meziválečném období. Jako výzva a inspirace k tomuto dílu posloužily obrazy českého kubistického malíře Josefa Čapka. Podobně jako malíř do poslední chvíle formuje štětcem skutečnost, Anna Polanská tak činí svými nápady až do posledního umístěného a vybroušeného kousku skla.

Precizní ruční brus vytváří z této vázy unikátní a neopakovatelný originál.

materiál: hutně tvarované broušené sklo

rozměry: 40 x 20 cm

Skleněné objekty Anny Polanské jsou solitérními díly rozvíjejícími uměleckou vizi spočívající ve zkoumání možností brusičské techniky. Působí přirozeně, organicky, živelně, nikoliv uměle a předvídatelně. S úhlem pohledu se mění nejen jejich podoba, ale i charakter. V interakci s divákem se chovají jako živé entity, protože nejsou brusem dekorované, ale zvrásněné.

68 000 Kč 56 198,35 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

O autorce

Anna Polanská vystudovala rytí skla a později na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze studovala sochařství a také sklo v architektuře. Materiál zkoumá nejen ve své vlastní umělecké praxi, ale také jako vedoucí oddělení broušení a tavení skla na Střední průmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Jejím hlavním zájmem jsou zejména plastické vázy a další nádoby. Její počáteční tvorba s hrubě vyřezávanými kusy skla se v pozdějších kolekcích poněkud zkrotila a projevuje se v ní zájem o přírodu a její pomíjivé substance, jako je obloha a vegetace. Unikátní tvary a opracované povrchy neslouží jen jako dekorace, ale jako vyjádření bytostného charakteru.

 

Jméno značky: Anna Polanská
Kategorie: vázy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
ENGLISH